Sağlık Gözetimi

Sağlık Gözetimi

İşyerlerinde ki güvenilirlik ve sağlıksal açıdan sağlanılması gereken pürüzsüzlük aşamaları, son zamanlarda çok daha fazla dikkat gerektiren hususlar içerisine yerleştirilmiştir. Özellikle de iş esnasında işçilerin can güvenliğinin her daim sağlanılabilmesi adına belirli risk analizlerinin önceden yapılarak işleyişe geçirilmesi, sağlık gözetimi kavramını çok daha fazla ön plana çıkarmayı başarmıştır. Özellikle de geçmiş yıllarda iş kazaları ya da iş hastalıklarından oluşacak olan can kayıplarının çok fazla bir rakam teşkil etmeye başlaması da, sağlık gözetimi hususlarını her daim dikkatli bir konum içerisine yerleştirmiştir. Bu noktada da işyeri hekimi, sağlık personeli ve işveren arasında ki koordineli iletişim kapsamında oluşturulacak olan sağlık gözetimi aşamalarını şu şekilde sıralayarak anlatabiliriz;
İŞE GİRİŞ / PERİYODİK MUAYENE FORMLARINI DOLDURMAK VE DOSYALAMAK 
İş başvurusu dahilinde işe alınacak olan kişilerin ilk öncelikle işe giriş kapsamında ki muayene aşamalarının eksiksiz bir şekilde gerçekleşmesi gerekmektedir. Ki bu durum işe kabul akabinde de periyodik dönemlerle terkarlanmak zorundadır. Bu noktada da iş yeri hekimi ve sağlık personelleri periyodik muayene formlarını eksiksiz bir şekilde doldurarak düzenli bir şekilde dosyalamak zorundadır.
YEMEKHANE, KANTİN, DUŞ, WC DENETİMLERİ YAPMAK 
İşyerlerinde ki sağlık koşullarının her daim dengeli bir sistem içerisine yerleştirilmesi asına yemekhane, kantin, duş ve tuvalet denetimlerinin sistemli bir şekilde gerçekleştirilmesi şarttır. Zira bu bölgeler iş dışında ve esnasında işçilerin en fazla kullanmak zorunda kalacağı alanlar olacaktır. Bu sebepten dolayı da bu bölgelerde ki sağlık kontrolleri düzenli aralıklarla mutlaka yapılmak zorundadır. Bu zorunluluğu işleyişi sayesinde de, işyerinde meydana gelecek olan hastalıkların her daim daha kolay önüne geçilmesi sağlanmış olacaktır. Özellikle de WC denetimleri sayesinde bulaşıcı hastalıklardan rahatlıkla kurtulunabilir.
ÖZEL HASTA GRUPLARININ TAKİBİNİ YAPMAK 
İşyerinde özel hastalıkları bulunan çalışanlarında düzenli olarak takibi yapılması zorunludur. Özellikle de alerjik reaksiyonlar ya da kronik hastalıkların kontrolü, olası hastalık durumlarının önüne geçilmesi adına mutlaka gerçekleştirilmek zorundadır.
Tüm bu başlıklar dahilinde de sağlık gözetimi hususlarının işyerlerinde ki mevcut can güvenliği hakimiyetini çok daha sağlamlaştıracağını bilmenizi isteriz.

 

Sipariş Formu
ARA

YOL TARİFİ

MAİL GÖNDER